Co zrobić by w ogrodzie było ładnie?

Co zrobić by w ogrodzie było ładnie?

Witam. Dokonuję właśnie wyboru bylin, jakie porosną mój skalniak. Pragnę zapytać miłośniczki ogrodnictwa, na które rośliny powinnam stawiać? Myślałam o gęsiówce kaukaskiej i żagwinie, co o tym sądzicie?

druhnnna

Posty: 10

 
My podczas planowania skalniaka, zapomnieliśmy o tym, iż byliny błyskawicznie się rozrastają i musieliśmy kilkukrotnie powiększać jego powierzchnię.

mateo29

Posty: 22

 
Będąc właścicielem skalniaka w ogrodzie, dużą uwagę trzeba zwracać na pędy i kłącza rozrastających się bylin. Poniektóre z nich należy co jakiś czas obcinać, bowiem mogą one osłabiać kruchsze rośliny.

Alexxxi

Posty: 25

 
Warto pamiętać o tym, żeby podczas nasadzeń na skalniaku, dobrze zapoznać się z cechami charakterystycznymi danych roślin. Wszystkie takie informacje bez problemu znajdziemy na http://skalniaki.org albowiem niektóre kwiaty wymagają specjalnej gleby, obrywania liści, przycinania lub częstszego podlewania.

Marioleczka

Posty: 13

 
Godząc się na stworzenie skalniaka w ogrodzie, nie spodziewałem się, że będzie on wymagał od nas tyle czasu. Co jakiś czas trzeba poobrywać pousychane gałązki, wyplewić chwasty lub dosadzić jakieś kwiaty. Niemniej jednak zawsze kiedy odpoczywam, mam z niego satysfakcję.

Calusek34

Posty: 23

 
Mimo tego, iż rośliny rosnące na skalnikach ogrodowych są jednymi z najmniej wymagających, to żeby móc chwalić się swoim ogrodem przed sąsiadami, warto wspomagać je co jakiś czas odpowiednimi nawozami.

Nawozy odżywcze wydłużają okres kwitnienia i wywołują, iż kwiaty prezentują się jeszcze piękniej.

Duzydom

Posty: 19

 
Na skalniak najlepiej nadają się floksy i rozchodniki. Nie dość, że ładnie się rozrastają, to jeszcze przepięknie wyglądają podczas okresu kwitnięcia.

sklepowa12

Posty: 20

 
Nikt nie powiedział, że skalniaki ogrodowe muszą przyjmować taką samą formę. W moim ogrodzie miałam niewiele miejsca, więc postanowiłam zrobić go w kształcie rogalika. Prezentuje się naprawdę ładnie.

śitowiec4

Posty: 20

 
Pewnie, że do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, że ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

wom_ww

Posty: 14

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie powinny być przez nas często podlewane.

To zwykle samowystarczalne rośliny, które pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w których kumulują wodę. Dlatego nasza nadgorliwość w najgorszym przypadku może skończyć się ich zgniciem.

Babeczka

Posty: 2